ANUSCHKA

410 Kč / á 25 kg 180 Kč / á 10 kg 100 Kč / á 5 kg od 100 Kč / á 5 kg 357 Kč bez DPH 157 Kč bez DPH 87 Kč bez DPH od 87 Kč bez DPH 16 Kč/1kg 18 Kč/1kg 20 Kč/1kg
Konec října - začátek listopadu Konec října - začátek listopadu Konec října - začátek listopadu Zvolte variantu
Varianta

Velmi raná salátová jakostní konzumní odrůda s pevnou konzistencí, odolná háďátku bramborovému. Mezi pěstiteli a šlechtiteli je velmi oblíbená. Varný typ A.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Anuschka

velmi raná odrůda, varný typ A

 

Anuschka je salátová jakostní konzumní odrůda s pevnou konzistencí, odolná háďátku bramborovému (Ro1 + 4). Mezi pěstiteli a šlechtiteli je velmi oblíbená. Varný typ A. Dobrá stolní jakost, lákavá slupka a mělká očka jsou dobrými vlastnostmi salátové odrůdy Anuschky s žlutou barvou dužniny. Anuschka má jako odrůda následující po prvních odrůdách pěstovaných pod fólií pevnou konzistenci po uvaření, středně velké hlízy přitažlivého tvaru a vysoký podíl tržních hlíz. 

 

Pěstitelské pokyny

Anuschka upřednostňuje střední až lepší půdy se stejnoměrným zásobováním vláhou a živinami. Přednost je dána půdám v dobrém stavu. Možnost urychlení předklíčením a pěstováním pod fólií napomáhá rané sklizni a odolnosti hlíz. Zvláštní pokyny: Anuschka se může vzhledem ke střednímu nasazení hlíz sázet pro velmi ranou sklizeň se vzdáleností v řádku 30 - 32 cm (~ 42.000 rostlin na 1 ha, 75 cm mezi řádky), při pozdějším termínu sklizně o něco blíže. Anuschka má, netypicky pro velmi ranou odrůdu, dlouhé období klidu. Pro pěstování raných brambor odrůdy Anuschka je nutné předklíčení. Anuschka je velmi vděčná za harmonické hnojení. N-hnojení s celkovou požadovanou hodnotou do 160 kg/ha (včetně Nmin,organického hnojení, +/- korekce podle stanoviště). Vedle draslíku - K₂O (200–250 kg/ha, stupeň zásobení C) a fosfátu - P₂O₅ (100 kg/ha, stupeň zásobení C) je třeba dbát na dobré zásobení hořčíkem. Musí se zohlednit zbytky po sklizni a organická hnojiva. Doporučujeme pravidelný postřik proti plísni bramborové na nati v normálním postřikovém sledu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Velmi rané brambory
Barva dužniny: jasně žlutá
Jedním slovem: SALÁTOVÁ
Půda: střední až lepší půdy
Ranost: Velmi raná
Skladovatelnost: krátkodobá
Slupka: žlutá, hladká
Tvar hlíz: oválný
Varný typ: A
Výnos: střední
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
ANUSCHKA ANUSCHKA
5
RK Avatar autora | 3.4.2018
Naprostá spokojenost.
ANUSCHKA ANUSCHKA
5
Avatar autora | 2.4.2018
Zatím klíčí, spokojenost.
ANUSCHKA ANUSCHKA
5
JK Avatar autora | 14.3.2018
Spokojen jsem byl s kvalitou dodávky i rychlostí vyřízení.
ANUSCHKA ANUSCHKA
5
JN Avatar autora | 10.3.2018
Zatím vypadá dobře,ohodnotit mohu až co vyroste:-)