MARABEL

410 Kč / á 25 kg 180 Kč / á 10 kg 100 Kč / á 5 kg od 100 Kč / á 5 kg 357 Kč bez DPH 157 Kč bez DPH 87 Kč bez DPH od 87 Kč bez DPH 16 Kč/1kg 18 Kč/1kg 20 Kč/1kg
Konec října - začátek listopadu Konec října - začátek listopadu Konec října - začátek listopadu Zvolte variantu
Varianta

Atraktivní odrůda, která je velmi žádaná pro svou nenáročnost a vysokou výnosnost. Raná stolní odrůda s velmi dobrou chutí. Naše nejprodávanější odrůda. Varný typ B.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Marabel

raná odrůda, varný typ B

 

Raná stolní odrůda s velmi dobrou chutí. Hlízy jsou oválné, slupka hladká a světlá, očka mělká, dužnina žlutá. S ohledem k vysokému počtu nasazených hlíz dává vysoké výnosy. Velmi vhodná na praní a loupání. Varný typ B. Marabel je velmi výnosná a dobře prodejná. Odrůda je rezistentní proti napadení háďátku bramborovému, odolná proti šednutí dužiny. Velmi odolná A a Y viru, vůči háďátku br. Ro 1+4. Vysoká odolnost vůči strupovitosti, rzivosti, černání i mechanického poškození.

Marabel dává přednost lepším půdám, s dostatkem živin a pravidelnou závlahou. Vnímavost proti preemergentnímu použití herbicidů (Sencor) není známá.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rané brambory
Barva dužniny: žlutá
Jedním slovem: ATRAKTIVNÍ
Půda: střední až lepší
Ranost: Raná
Skladovatelnost: střednědobá (prosinec)
Slupka: žlutá, hladká
Tvar hlíz: oválný
Varný typ: B
Výnos: vysoký
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
MARABEL MARABEL
5
Avatar autora | 14.7.2019
Nakupovala jsem podruhé nebo potřetí, plná spokojenost. Brala jsem 5 různých druhů velmi raných až raných brambor, zatím jsem brala Impaly, Rosary a Marabel. Marabel se i v tom suchu jeví pro nás nejlepší.
MARABEL MARABEL
5
PN Avatar autora | 16.4.2019
Na rozdíl od loňska letos docela dost brambor bylo v čase sázení shnilých, a to buď celé nebo napůl, sázet se tedy nedaly.nevím, zda na kvalitě sadby se podepsalo loňské velmi suché jaro i léto.... Pro mně docela zklamání z nákupu. Jinak baleni a velikost OK Nesnídal u Níáchoda
MARABEL MARABEL
5
AP Avatar autora | 19.11.2018
Spokojenost
MARABEL MARABEL
5
JD Avatar autora | 13.3.2018
V oboru jsem dříve pracoval, kvalita produktu co do transportu a velikosti sadby naprosto v pořádku, při nakličování je vyrovnaná. V domácnosti co do chutě a možnosti využití patří mezi špičku .
MARABEL MARABEL
5
J Avatar autora | 19.10.2016
Nejlepší odrůda co znám. Sázím ji roky. Výnos, chuť - nemá konkurenci.