Sadbový česnek

5 položek celkem
Sadbový česnek Unikat
od 179 Kč–11 %
Sadbový česnek UNIKÁT
Momentálně nedostupné
od 138,30 Kč bez DPH
od 159 Kč / 0,5 kg

Odrůda UNIKÁT -  český, fialový, ozimý, raný česnek, paličák. Sází se na podzim nebo na začátku zimy a sklízí se v létě. 

2984/500
Sadbovy cesnek dukat
Tip
Sadbový česnek DUKÁT
Momentálně nedostupné
od 77,40 Kč bez DPH
od 89 Kč / 0,25 kg

Odrůda Dukát: Bílý paličák, který se sází na podzim a sklízí se v létě. Dukát je poloraná odrůda s poměrně dobrou odolností proti virózám....

2163/250
Sadbový česnek GERMIDOUR PURPLE
Sadbový česnek GERMIDOUR PURPLE
Momentálně nedostupné
od 65,20 Kč bez DPH
od 75 Kč / 0,25 kg

Odrůda Germidour purple - fialový ozimý raný česnek, nepaličák. Sází se na podzim nebo na začátku zimy a sklízí se v červnu. 

2981/250
Therador   kvalitní certifikovaná sadba francouzského ozimého bílého nepaličáku
Sadbový česnek Therador
Momentálně nedostupné
od 65,20 Kč bez DPH
od 75 Kč / 0,25 kg

Odrůda Therador - kvalitní certifikovaná sadba francouzského ozimého bílého nepaličáku. Jeho chuť, správná štiplavost a výrazná vůně se...

3777/250
Sadbový česnek Topaz paličák
Sadbový česnek TOPAZ
Momentálně nedostupné
od 77,40 Kč bez DPH
od 89 Kč / 0,25 kg

Odrůda TOPAZ -   fialový, ozimý, poloraný česnek, paličák. Sází se na podzim nebo na začátku zimy a sklízí se v létě. 

2987/250

Česnek je vytrvalá bylina, kterou využíváme hlavně v kuchyni. 

Sází se na podzim nebo na jaře do nezamokřených (sadba je pak napadána chorobami), řádně odplevelených půd na slunném místě. Česnek nesázíme do půdy, kde jsme pěstovali podobné rostliny (tzn.např.: pažitka, pórek, cibule a česnek). Rozestup mezi pěstováním na stejném záhonu by měl být 4roky.  Velikost sadbových stroužků nemá vliv na velikost úrody. Do vyloženě suchých půd se však doporučují stroužky větší z důvodu rychlejšího startu. Vzdálenost výsadby: řádky 25-50cm (aby se dala půda odplevelit a prokypřit), vzdálenost rostlin 8-15cm, hloubka 6-10cm půdy nad zasazeným stroužkem.

Česnek rozdělujeme dle ranosti na odrůdy rané (sklizeň konec června začátek července), polorané (červenec) a pozdní (konec července - srpen) ; dále pak na paličáky (vytváří květ, který je třeba odstraňovat, jinak dochází k oslabení cibule; není je možné vázat do věnců - tvrdý stvol; naopak rychleji vysychají) a nepaličáky (nekvete, bývají chuťově výraznější). 

K pěstování česneku vždy používejte česnek sadbový. Ten určený ke konzumaci není kontrolován a můžete si tak kromě bídné úrody zamořit půdu chorobami či škůdci.

Náš tip: při konzumaci česneku odstraňte jeho vnitřní část "ocásek" - předejdete tak pocitu těžkosti :-)