MONIKA

530 Kč / á 25 kg 260 Kč / á 10 kg 140 Kč / á 5 kg od 140 Kč / á 5 kg 473,20 Kč bez DPH 232,10 Kč bez DPH 125 Kč bez DPH od 125 Kč bez DPH 21,20 Kč / 1 kg 26 Kč / 1 kg 28 Kč / 1 kg
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Monika je varný typ B, po uvaření má pevnou konzistenci a netmavne. Je určena pro velmi rané sklizně - alternativa odrůdy Impala.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Monika

velmi raná odrůda, varný typ B

Je určena pro velmi rané sklizně v ranobramborářských oblastech, vysoká sklizeň hlíz - hlízy jsou oválné a větší, ale vyrovnané a odolné mechanickému poškození a strupovitosti, hlízy po oloupání netmavnou. Monika je varný typ B, po uvaření má pevnou konzistenci a netmavne. Je určená pro přímý konzum jako příloha. Barva slupky je žlutá, barva dužiny je žlutá. Robustní trs vzdoruje i dočasným přísuškům. Velmi dobrá odolnost virovým chorobám a háďátku bramborovému.

Předností odrůdy je velmi rychlá dynamika nárůstu hlíz, vysoký výnos v prvních termínech sklizně - alternativa odrůdy Impala.

Doporučená spotřeba v období červen - prosinec.

Doporučujeme sadbu předklíčit. Je vhodné použít závlahu a případně porost zakrýt po zasázení netkanou textilií. Při výrobě sadby je důležité správné určení termínu desikace, rychle přerůstá. Četnost hlíz pod trsem se pohybuje kolem 10. Odrůda je středně odolná proti virovým chorobám a plísni bramborové, je rezistentní vůči napadení háďátkem bramborovým patotypu Ro 1, je náchylná vůči napadení rakovinou bramborovou patotypu 1. Je odolná proti napadení strupovitostí obyčejnou, je odolná proti mechanickému poškození. Odrůda Monika je vhodná pro lehké a písčité půdy. Naopak nemá ráda mokré a těžké půdy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Velmi rané brambory
Barva dužniny: žlutá
Jedním slovem: VÝNOSNÁ
Půda: lehké a písčité
Ranost: Velmi raná
Skladovatelnost: střednědobá (leden)
Slupka: žlutá, hladká
Tvar hlíz: oválný
Varný typ: B
Výnos: vysoký
5
10x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MM Avatar autora | 24.3.2023
S k valitou jsem spojená.
5
IH Avatar autora | 3.4.2022
Dobrý den, sadba byla v pořádku a můžeme uvařit a ochutnat sadbové brambory .Nevím zdali jsou něčím chemicky ošetřené. Děkuji Havlíčková Iva
5
TV Avatar autora | 9.4.2021
Velmi spokojený s kvalitou sadby jen by tam nemusely být tolik prťousků jako oříšek jinak kvalita vysoká.... Určitě budu zákazník
4
TV Avatar autora | 9.4.2021
Sadba této odrůdy . Bylo asi 10 procent malých brambor ,které nejsou na sadbu použitelné.Jaké budou na jídlo to se pozná až se urodí.
5
VC Avatar autora | 8.4.2021
Odrůdu Monika jsme měli již vyzkoušenou, vynikající brambora varného typu B, lze vařit i ve slupce - nerozpadá se. Výborná skladovatelnost, ještě teď koncem března není naklíčená, což např. odrůda Rosara už má i cca 5 cm klíčky. Zde jsem objednávala poprvé, jsem velice spokojená, kvalitně zabaleno. Příští rok objednám zase.
5
RL Avatar autora | 6.4.2021
Chuťově jedna z nejlepších odrůd. Na pěstování nenáročná, dodaná sadba také moc pěkná. Už třetí rok, co jsem objevila tento obchod, nikde jinde sadbu nenakupuji.
5
PK Avatar autora | 14.3.2021
Kvalita sazby, dodání i komunikace výborná .
5
RH Avatar autora | 22.2.2021
Brambory beru už třetím rokem a kvalita jak brambor tak i dodání špičkové. Mohu po zkušenostech s jinými pěstiteli jen doporučit.
5
ZT Avatar autora | 18.2.2021
Brambory byly dodány v pořádku, s obchodem jsme velice spokojeni už od loňska. Jinak sadbu Monika jsme loni vyzkoušely, a byly jsme s ní velice spokojení. Hledali jsme možnou náhradu za Impaly a tato je super. Nať jednotná, stejně vysoká, hlízy ovál-mírně a velké i malé- Chuť máslová-výborné.
5
MH Avatar autora | 29.4.2020
Brambory byly dodány v dobré kvalitě, se službou jsem spokojena, objednám zase příští sezonu.
5
LT Avatar autora | 10.3.2020
S produktem brambory Monika jsme velmi spokojeni, s chutí i výnosem, rovněž tak s Vašimi službami. V loni se nám je nepodařilo sehnat a velmi nám chyběly. Nyní alespoň víme kam pro ně.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: