BELLAROSA

410 Kč / á 25 kg 16,40 Kč / kg od 16,40 Kč / kg 356,50 Kč bez DPH 14,30 Kč bez DPH od 14,30 Kč bez DPH 16,40 Kč/1kg 16,40 Kč/1kg
JARO 2020 - připravujeme prodej od února Vyberte balení Zvolte variantu
Varianta

Belarossa je velmi raná, červená odrůda, vhodná do sušších půd. Varný typ B. Dosahuje stabilních a vysokých výnosů dobré kvality. Není citlivá na stres ze sucha.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bellarosa

velmi raná odrůda, varný typ B

 

Velmi raná konzumní odrůda, s červenou slupkou, odolná háďátku bramborovému (Ro 1,4), převážně pevné konzistence. Bellarosa dosahuje velmi brzy velkých, oválných hlíz se stabilní vnitřní kvalitou. Proto je možné dodávat Bellarosu brzy na trh, kde jsou požadovány brambory s velkými hlízami s červenou slupkou. Vhodná na loupání.

Bellarosa má malé až střední nároky na půdu a závlahu. Dosahuje stabilních a vysokých výnosů dobré kvality. Není citlivá na stres ze sucha.

Měla by se vzhledem k střednímu nasazení hlíz sázet s odstupy v řádku 28 – 30 cm (~ 46.000 rostlin na 1 ha, 75 cm mezi řádky). Bellarosa se vyznačuje dlouhým obdobím klidu a proto je třeba sadbu pro zlepšení nasazení hlíz narašit, popř. předklíčit. Bellarosa je velmi vděčná za harmonické hnojení. N-hnojení s celkovou požadovanou hodnotou do 120 kg/ha (včetně Nmin, včetně organického hnojení, +/- korekce podle stanoviště). Vedle draslíku – K2O (200 – 250 kg/ha, stupeň zásobení C) a fosfátu – P2O5 (100 kg/ha, stupeň zásobení C) je třeba dbát na dobré zásobení hořčíkem. Musí se zohlednit zbytky po sklizni a organická hnojiva.

I přes velmi dobrý zdravotní stav listů doporučujeme pravidelný postřik proti plísni bramborové na nati v normálním postřikovém sledu. Dobrá odolnost vůči strupovitosti, rzivosti, tmavnutí dužniny i mechan.poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: Velmi rané brambory
Barva dužniny: světle žlutá
Jedním slovem: ČERVENÁ
Půda: malé až střední nároky (vhodná i do sušších půd)
Ranost: Velmi raná
Skladovatelnost: dlouhodobá (březen)
Slupka: červená, hrubá
Tvar hlíz: oválný
Varný typ: B
Výnos: vysoký

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: