GLORIETTA

530 Kč / á 25 kg 260 Kč / á 10 kg 140 Kč / á 5 kg od 140 Kč / á 5 kg 473,20 Kč bez DPH 232,10 Kč bez DPH 125 Kč bez DPH od 125 Kč bez DPH 21,20 Kč / 1 kg 26 Kč / 1 kg 28 Kč / 1 kg
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Glorietta má střední až větší hlízy se sympatickým tvarem, netmavne, dobře se skladuje a má výbornou konzumní hodnotou - oceněna porotou jako vítěz o nejchutnější odrůdu na bramborářském dni firmy Europlant pro rok 2022. Varný typ A.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Glorietta

velmi raná odrůda, varný typ A

Velmi raná konzumní odrůda se středním až vyšším výnosem (dobrá půda) - má pomalejší nasazení, posléze plynulý růst s vysokým podílem středních až velkých dlouze oválných hlíz. Přes svou ranost má velmi dobrou jakost, krásně sytě žlutou barvu dužniny - varný typ A. Je háďátku bramborovému rezistentní (RO 1+4), stejně jako má vysoké odolnosti na viry, plísně a strupovitost. Glorietta má střední až větší hlízy se sympatickým tvarem, netmavne, dobře se skladuje a má výbornou konzumní hodnotou - oceněna porotou jako vítěz o nejchutnější odrůdu na bramborářském dni firmy Europlant pro rok 2022.

Pěstitelská doporučení

Glorietta upřednostňuje střední až lepší půdy v dobrém kulturním stavu s pravidelným zásobováním vodou a živinami. Možnost urychlení sklizně díky předklíčení a pěstováním pod fólií podporuje její schopnost velmi rané sklizně a dosažení pevné slupky.

Zvláštní pokyny

Pokud Glorietta není dobře naklíčená, ztrácí svůj velmi raný charakter a je třeba ji řadit mezi rané odrůdy. Odrůdu mimořádně oceňuje německý trh, který takové odrůdy hledá a dosud je musí dovážet. Žádá však raději odrůdy se sytě žlutou dužninu a to Glorietta splňuje. Odrůda vyžaduje pečlivého pěstitele, který plně potenciál této odrůdy využije. Je odolná strupovitosti a brzy má uzavřenou slupku.

Vycházející hvězda mezi salátovými konzumními odrůdami - vynikající bramborovou chuť pozná a ocení u této odrůdy i spotřebitel, který běžně vysokou kvalitu nepozná nebo nehodnotí. Je skladovatelná až do jara, pokud se nespotřebuje.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Velmi rané brambory
Barva dužniny: sytě žlutá
Jedním slovem: CHUTNÁ
Půda: střední až lepší
Ranost: Velmi raná
Skladovatelnost: dlouhodobá (březen)
Slupka: žlutá, hladká
Tvar hlíz: dlouze oválný
Varný typ: A
Výnos: střední až vyšší
5
14x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
DF Avatar autora | 12.2.2024
Dodání sadby proběhlo v pořádku a sadba vypadá dobře. Odrůdu jsem si vybral na základě parametrů, kde upřednostňuji chuť a ranost. Bonusem u takto velmi rané odrůdy by mohla být skladovatelnost se zachováním chuti. Odrůdu mám poprvé, takže uvidíme.
5
L Avatar autora | 10.2.2024
Velmi zdravá a chutná odrůda
5
FG Avatar autora | 10.2.2024
Sadba dorazila brzy a kvalitně zabalená. Mám ji poprvé, tak uvidíme po sklizni.
5
MD Avatar autora | 7.2.2024
Velmi spokojen. Podařilo se mi, tedy z té loňské Glorietty, kterou jsem měl také od vás, vypěstovat nerozvařitelné AA brambory, a to zvýšeným přísunem dusíku. Žluťoučké, krásně lojovaté, přesně tak, jak mám brambory nejraději. Výnos nebyl nijak oslňující, ale pro mne je u zeleniny priorita číslo 1, 2 a 3 chuť. Letošní dodávka dorazila v pořádku, dobře zabalená a celkem rychle. Ale ještě jsem ji nerozbalil, na nakličování je ještě brzo.
5
SK Avatar autora | 30.3.2023
Přišlo v pořádku. Kvalitně zabalené. Pěkná sadba
5
TK Avatar autora | 1.3.2023
Odrůdu kupuji poprvé. Sadba vypadá dobře, je nepoškozená, suchá. Škoda jen , že zhruba třetina sadby je veliká, více něž 10 cm a vážící až 150g. V obchodě nakupuji opakovaně , vždy jsem byl spokojen s včasným dodáním, jen letos to zpozdily mrazy.
5
SK Avatar autora | 27.2.2023
Na pohled vypadají pěkně. Zdravá sadba. Jinak nemohu posoudit, teprve se budou sázet. Rychlé dodání, přišly nepoškozený.
5
Avatar autora | 23.2.2023
Moc děkuji, sadba nádherná vřele doporučuji, super obchod a rychlé dodání. Budu se těšit na další spolupráci děkuji.
5
FT Avatar autora | 18.2.2023
Dobrý večer,odrůdu mám poprvé,uvidíme jaká bude úroda?Dodáno bylo dle objednávky.
5
LN Avatar autora | 6.2.2023
Sadba vypadá dobře. Tuto odrůdu mám poprvé, jaká bude, uvidím až po sklizni. Jsem spokojena s touto firmou, rychle dodáno, pečlivě zabaleno. Pochvala.
5
VL Avatar autora | 4.2.2023
Odrůdu nemám vyzkoušenou, tudíž nemohu hodnotit.
5
Avatar autora | 4.2.2023
Rychlé dodání objednaného zboží. Sadbu brambor Glorietta budu pěstovat poprvé, takže zhodnotím až po sklizni. Ale sadba vypadá kvalitní.
5
RK Avatar autora | 15.4.2021
Vše proběhlo bez problémů, s produkty jsme spokojeni, děkujeme Kaňovi
5
PM Avatar autora | 2.4.2020
Sadil jsem loni a spokojenost

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: