BERNINA

410 Kč / á 25 kg 16,40 Kč / kg od 16,40 Kč / kg 356,50 Kč bez DPH 14,30 Kč bez DPH od 14,30 Kč bez DPH 16,40 Kč/1kg 16,40 Kč/1kg
SKLADEM - expedice do 5 pracovních dnů Vyberte balení Zvolte variantu
Varianta

Bernina je poloraná salátová i přílohová odrůda výborné kvality a chutě, pevné konzistence, vhodná na loupání. Varný typ A.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bernina

Bernina je typická salátová odrůda, která vyniká sytě žlutou dužninou, barevnou stabilitou a vzhledově líbivými dlouze oválnými hlízami s hladkou slupkou a mělkými očky, takže ve svém segmentu vystupuje do popředí. Má vysoký výnos. Jako poloraná odrůda má výborné skladovací schopnosti - skladujeme až do pozdního jara. Bernina je vysoce odolná proti virovým chorobám, zároveň netrpí na plísně a velmi dobře odolává strupovitosti.

Velmi kvalitní salátová odrůda je úspěšnou novinkou pro pěstitele v ČR. Po uvaření má stabilní barvu. Jedná se o velmi zajímavou odrůdu. Šlechtitel odrůdy Bernina vyšlechtil odrůdy Belana, Antonia a Milva. Díky vysokému výnosu se doporučuje výsadba o 2 cm hlouběji. Při pěstování je třeba šetřit dusíkem. Velmi dobře snáší sucho, pěstování bez závlahy jí nepůsobí žádné problémy. Doporučuje se dobré ošetření porostu proti kořenomorce.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: SADBOVÉ BRAMBORY
Barva dužniny: sytě žlutá, žlutá
Jedním slovem: SALÁTOVÁ
Půda: střední až lepší
Ranost: Poloraná
Skladovatelnost: dlouhodobá (duben)
Slupka: žlutá, hladká
Tvar hlíz: oválný
Varný typ: A
Výnos: vysoký
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
VH Avatar autora | 26.2.2020
o.k