MAGDA

395 Kč / á 25 kg 180 Kč / á 10 kg 95 Kč / á 5 kg od 95 Kč / á 5 kg 343 Kč bez DPH 157 Kč bez DPH 83 Kč bez DPH od 83 Kč bez DPH 16 Kč/1kg 18 Kč/1kg 19 Kč/1kg
JARO 2020 JARO 2020 JARO 2020 Zvolte variantu
Varianta

Odrůda pro letní a podzimní konzum, lze využít i pro úpravu smažením na hranolky, varný typ B.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Magda

velmi raná odrůda, varný typ B

 

Odrůda pro letní a podzimní konzum, lze využít i pro úpravu smažením na hranolky. Doporučená spotřeba v období červen - prosinec. Pochází z České republiky, kde patří mezi nejhledanější rané odrůdy brambor. Vařené hlízy jsou velmi chutné, pevné konzistence. Je určena pro přímý konzum jako příloha, vhodná i pro přípravu salátů. Varný typ brambor B, po uvaření pevné konzistence. Hlízy jsou středně velké, krátce oválné, se středně hlubokými očky, se žlutou dužninou. Počáteční růst natě a nárůst hlíz velmi rychlý. Velmi vysoké výnosy v nejranějších termínech sklizní, dobrá konzumní kvalita, odolná mechanickému poškození.

Magda je odrůda, která není vhodná pro písečné půdy, dobře se jí daří na jílovitých vlhčích půdách, kde dosahuje velmi dobré výsledky. Během růstu vytváří nižší trs listového typu se středně velkými listy, má středně velké květy. Hlízy jsou krátce oválné se žlutou slupkou, mělkými očky a žlutou dužninou, mají velmi krátkou vegetační dobu s rychlou tvorbou hlíz. Dosahuje vysoký výnos v nejranějších termínech sklizně. Má rychlou dynamiku nárůstu hlíz, je určena pro sklizeň v prvním a druhém sklizňového termínu. Vysoce odolná virovým chorobám včetně S viru.

Doporučujeme sadbu předklíčit. Je vhodné použít závlahu a případně porost zakrýt po zasázení netkanou textilií. Je vhodná pro počáteční zpracování na lupínky. Je odolnější proti sledovaným virovým chorobám, má střední odolnost proti plísni bramborové na nati i na hlízách. Je středně odolná proti strupovitosti obecné a je odolná vůči rakovině bramborové rase D1. Hlízy jsou odolné proti mechanickému poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: Velmi rané brambory
Barva dužniny: žlutá
Jedním slovem: CHUTNÁ
Půda: jílovité vlhčí půdy
Ranost: Velmi raná
Skladovatelnost: střednědobá (prosinec)
Slupka: žlutá, hladká
Tvar hlíz: kulatý
Varný typ: B
Výnos: vysoký
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
MAGDA MAGDA
5
HP Avatar autora | 14.3.2019
Sadba brambor Magda v pořádku, ale sadbové brambory Adéla jsou uvniř černé, tudíž k sadbě nepoužitelné. S pozdravem Helena Plachetská
MAGDA MAGDA
5
JP Avatar autora | 5.3.2019
krásné brambory