FINKA

300 Kč / á 25 kg 12 Kč / kg od 12 Kč / kg 261 Kč bez DPH 10 Kč bez DPH od 10 Kč bez DPH 12 Kč / 1 kg 12 Kč / 1 kg
JARO 2022 JARO 2022 Zvolte variantu
Varianta

Velmi raný odrůda s většími, oválnými hlízami se sympatickým tvarem a výbornou konzumní hodnotou. Varný typ B.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Finka

Finka - velmi raná odrůda, varný typ B

Velmi raná konzumní odrůda, s dobrým výnosem, včasné nasazení s vysokým podílem velkých oválných hlíz. Přes svou ranost má velmi dobrou jakost, čistě žlutou barvu dužniny - varný typ B. Velmi raná, háďátku bramborovému rezistentní (RO 1+4) jakostní konzumní odrůda. FINKA dosahuje záhy rané, větší hlízy se sympatickým tvarem a výbornou konzumní hodnotou.

Pěstitelská doporučení

Finka upřednostňuje střední až lepší půdy v dobrém kulturním stavu s pravidelným zásobováním vodou a živinami. Možnost urychlení sklizně díky předklíčení a pěstováním pod fólií podporuje její schopnost velmi rané sklizně a dosažení pevné slupky.

Zvláštní pokyny

Finka může být pěstována s ohledem k nízkému až střednímu počtu nasazených hlíz (při meziřádkové vzdálenosti 75 cm) s odstupy v řádku 28-30 cm (46.000 rostlin / ha), u pozdějšího termínu sklizně o něco menšími. Finka je vděčná za harmonické hnojení. Celkové množství potřebného dusíku do 180 kg/ha (včetně minerálního N, dusíku z organického hnojení a s ohledem na stanovištní podmínky). Kromě K₂O (150-200 kg/ha při střední úrovni zásobení) a P₂O₅ (100 kg při střední úrovni zásobení) je nutné dbát na zásobení hořčíkem. Postřiky porostu proti plísni bramborové doporučujeme.

Finka je také vhodná pro ekologické pěstování, díky včasnému nasazení hlíz vetšímu podílu velkých hlíz a odpovídajícímu tvaru hlíz.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Velmi rané brambory
Barva dužniny: žlutá
Jedním slovem: VÝNOSNÁ
Půda: střední až lepší
Ranost: Velmi raná
Skladovatelnost: krátkodobá
Slupka: žlutá, hladká
Tvar hlíz: oválný
Varný typ: B
Výnos: vysoký
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
RK Avatar autora | 15.4.2021
Vše proběhlo bez problémů, s produkty jsme spokojeni, děkujeme Kaňovi
5
PM Avatar autora | 2.4.2020
Sadil jsem loni a spokojenost