Borůvky kanadské

139 Kč / ks 121 Kč bez DPH
Říjen 2020
Položka byla vyprodána…

Kanadské borůvky jsou kyselomilné rostliny s velkými, velmi aromatickými plody. Rodí hojně a celé léto.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zahradní borůvky - kanadské - PATRIOT

Borůvky také patří mezi jedny z nejzdravějších plodin. Obsahují třísloviny, antokyany, flavonoidy, proanthokyanidiny, organické kyseliny, vitamin C, betakaroten, cukry a pektiny. Ovlivňují purpuru v oční sítnici, mají protizánětlivé účinky, prospívá diabetikům, je protiprůjmová. Upravují činnost střev, krevní obraz a krvetvorbu, mírně desinfikují. List obsahuje až 11 % tříslovin a látky snižující hladinu cukru v krvi - glukokininy. Požívání borůvek je tedy vhodné při chronickém střevním kataru, zánětech v ústech, na kožní ekzém.

  1. vhodné do vlhčích, kyselejších půd (doporučuje se sázet do rašeliny), na slunci jsou ranější, v polostínu dozrávají o týden později
  2. plody jsou uspořádány v hroznech
  3. sklizeň je postupná , od druhé poloviny července až do první polovina srpna

Kořeny u keřů a stromků jsou ve vlhkém substrátu, čímž je zabráněno vysychání. Celá rostlina je chráněna proti poškození průhledným obalem s velkou barevnou etiketou.

STROMKY NELZE POSÍLAT SPOLEČNĚ S OSTATNÍMI PRODUKTY VÁŽÍCÍCH VÍC JAK 0,5KG, VIZ OBCHODNÍ PODMÍNKY, POKUD MÁTE ZÁJEM I O JINÉ ZBOŽÍ, JE NUTNÉ VYTVOŘIT DRUHOU OBJEDNÁVKU. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: