Kustovnice čínská

145 Kč / ks 129,50 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Nejzdravější ovoce na světě. Kustovnice čínská obsahuje spoustu vitamínů, stopových prvků a dalších látek. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kustovnice čínská (Lyceum chinensis) - GOJI 

Jedná se o opadavý keř z Asie dosahující výšky kolem 2,5m. Plodem jsou červené bobule, které mají mnoho příznivých účinků na lidský organismus. 

Kustovnice se sází do půdy s pH okolo 8 a měla by být spíše lehčí, písčitojílovitá. Před výsadbou je doporučeno dát na dno jámy vyzrálý hnůj nebo kompost. Okolo rostliny je třeba udržovat čistou půdu bez plevelů, ke které Vám pomůže např. mulčovací kůra. 

Ke hnojení se používá chlévská mrva se dává dle možností na podzim. Koncem dubna přihnojujeme močovinou, v květnu až červnu superfosfátem. Od konce května až po celé období kvetení a násady plodů každých 15 - 20 dnů důkladný výživový postřik na list, listovým hnojivem.

Zalévá se každých 2-5 dní od konce dubna až do poloviny června dle možností. Jednou až dvakrát v září a říjnu. První a poslední zálivka by měla být vydatná až 60 mm.

Výchovný řez:
První rok se hlavní kmen zapěstovává do výšky 50-60 cm. Okolo hlavního kmene si vyberte 3-5 postranních větví rovnoměrně rozmístěných, které budou sloužit jako základ koruny a ty zastřiněte na 10-20 cm, aby se podpořilo druhotné větvení. Mezitím nechte 3-4 větve z hlavního kmene bez zaštipování.

Ve druhém roce vyberte jeden silný, vertikální výhon ze spodního patra jako prodloužení kmene. Zakraťte jej o 10-20 cm, aby se podpořilo větvení. Potom vyberte 1 až 2 pruty a zakraťte je o 10 cm pro plodné výhony. Pokud jsou nějaké vlky z kosterních nebo vedlejších větví, ponechte jeden a zakraťte ho 10-20 cm nad korunou stromu. Potom ponechte 4-5 druhotných výhonů, které budou tvořit druhotnou plodící plochu. Všechny ostatní výhony z hlavního kmene se odstraní.

Ve třetím až pátém roce následuje postup z druhého roku a použijte spodní větve, aby posílily a zvětšily korunu. Pokud nějaký vzpřímený výhon vyroste z vrchní části rostliny,ponechte jeden a zakraťte ho 10 -20 cm nad korunou. Když neroste žádný vertikální výhon z hlavního kmene, vyberte 1 - 3 vertikální výhony z vrchních větví 15 - 20 cm od hlavního kmene a zakraťte je na 20 cm nad korunou. Po pěti letech pěstování dorůstá průměrný strom výšky 1,6 m a šířky koruny 1,5 m. Kmen má průměr asi 6 cm.

STROMKY NELZE POSÍLAT SPOLEČNĚ S OSTATNÍMI PRODUKTY VÁŽÍCÍCH VÍC JAK 0,5KG, VIZ OBCHODNÍ PODMÍNKY, POKUD MÁTE ZÁJEM I O JINÉ ZBOŽÍ, JE NUTNÉ VYTVOŘIT DRUHOU OBJEDNÁVKU. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LB Avatar autora | 23.4.2020
Obchod mohu jen doporučit. Rychlé a bezproblémové jednání. Sazenice dobře zabalená, došla nepoškozená. Nyní po šestnácti dnech od doručení se už pěkně zelená. Děkuji. Babáková

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: