Cibule - Karmen

20 Kč / ks 17,90 Kč bez DPH
Skladem

Poloraná, karmínově červená až fialová, ploše kulovitého tvaru určená jak pro přímé jarní výsevy, tak pro pěstování ze sazečky, má výbornou, pikantní chuť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cibule je široce užívaná při vaření jako zelenina či koření. Syrová cibule má pálivou chuť, vařením a smažením ji mění do sladka.

Cibule pomáhá při nechutenstvíarterioskleróze, potížích se  zažíváním, vysokém krevním tlaku, zánětech ústní dutiny a hltanu, působí protizánětlivě. Naše babičky jí léčily kašel, zánět močového měchýře, nepravidelnou menstruaci, zácpu a bodnutí hmyzem. 

Cibule Karmen

Poloraná, karmínově červená až fialová cibule ploše kulovitého tvaru určená jak pro přímé jarní výsevy, tak pro pěstování ze sazečky. Dužnina je velmi jemná, bílá, pevná, s karmínově červeným probarvením mezi jednotlivými suknicemi, výborné pikantní chuti. Při pěstování z výsevu je velmi dobře skladovatelná. Výnos a intenzita vybarvenosti jsou na světové úrovni. Vynikající salátová cibule vhodná především pro konzum v syrovém stavu. Při zpracování vyššími teplotami dochází k nežádoucí změně barvy. Průměrná hmotnost cibule sázené je 69 g, seté 50 g. Od poloviny června potřebuje ochranu fungicidy proti plísni cibulové.

Semínka sázíme od února do dubna  2-3cm pod povrch substrátu přímo do záhonu, spona 30x5cm.

Sklízíme červenec - srpen

 na 10m2 je třeba 4,5-5,5g osiva

Barevný sáček = 2g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: