Ředkvička - Kvarta

25 Kč / ks 22,30 Kč bez DPH
Skladem

Ředkvička Kvarta - raná tetraploidní odrůda tmavě červené barvy, s ploše kulovitou až kulovitou bulvičkou, matně bílou barvou dužniny a tlustou pokožkou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Máslová obří ředkvička, raná tetraploidní* odrůda tmavě červené barvy, s ploše kulovitou až kulovitou bulvičkou, s tupě špičatou bází, matně bílou barvou dužniny a tlustou pokožkou. Má velmi dobrou odolnost proti praskání bulviček, proti vybíhání do květu i proti houbovatění dužniny. Vyznačuje se nižší tvarovou vyrovnaností. Lze ji doporučit pro rychlení i pro jarní a podzimní pěstování ve volné půdě.

 Vyséváme do skleníku v období únor- březen, sklízíme duben - květen; na venkovní stanoviště březen - duben sklízíme květen - čeven, nebo můžeme zasadit až v srpnu - sklízíme v září; pěstujeme ve sponu 20x6cm.

Barevný sáček 5g

*Tetraploidní znamená zdvojený počet sádek chromozomů. Průvodním znakem, je i dvojnásobná velikost buněk, která je patrná i na pohled větší velikostí rostlin. Je to patrné i na velikosti osiva, které je v případě tetraploidů téměř dvojnásobná. Tetraploid se chová podobně jako F1 – hybrid se všemi výhodami. Vyšší odolnost k méně příznivým pěstitelským podmínkám, větší razance růstu a vyšší výnos. Konkrétně u ředkvičky je rychlejší nárůst bulvičky, vysoká odolnost „k vyšeptávání“ bulviček a vysoká odolnost k vykvétání. Vyšeptávání - tvorba dutinek uprostřed bulvičky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: