Čekanka salátová Bravo

25 Kč / ks 22,30 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele

Pan di Zucchero BRAVO -  poloraná odrůda s vysoce válcovitými, vyrovnanými hlávkami tmavozelené barvy s listovou manžetou připomínající hlávky pekingského zelí. Výška rostliny je 35 - 40 cm. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlávkovou čekanku můžete vysít prakticky do jakékoli půdy. Jedná se o rostlinu s poměrně malými kořeny, která potřebuje pro svůj rychlý a zdárný růst mít v půdě pohotové živiny a dostatek vláhy. Nesnáší ale hnojení čerstvým hnojem. Jako předplodiny jsou vhodné například rané brambory nebo záhon, na kterém byly rané kedlubny, květák, zelí či kapusta. Tyto předplodiny byly dobře živené a obyčejně po nich v půdě zůstává dostatečná zásoba živin pro růst čekanky. Rostlině vyberte nejlépe stanoviště, kam v létě nepůjde přímé slunce. Mimo kypření povrchu země a zálivky za sucha čekanka žádnou speciání péči nevyžaduje.

Na záhon doporučujeme čekanku vysazovat na vzdálenost 35 - 40 cm v řádku a 40 - 50 cm mezi řádky. Pro pěstování hlávkové čekanky jsou optimální denní teploty okolo 25°C a noční teploty se smí pohybovat v rozmezí 8°C až 15°C. Pokud teploty klesnou pod 8°C mohou způsobit zastavení růstu a vývoje rostliny. Dále je třeba vyloučit stresové situace během vegetace, které mohou být příčinou vybíhání do květu, jedná se například o vysoké teploty, velký rozdíl denních a nočních teplot nebo nedostatek vláhy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: