Čekanka salátová Palla rossa

35 Kč / ks 31,30 Kč bez DPH
Skladem

Polopozdní až pozdní odrůda hlávkové čekanky vhodná pro letní a podzimní sklizeň. Hlávky jsou kulovité, mají krásnou červenou barvu a velmi jemnou strukturu. Odrůda se vyznačuje vitálním vzrůstem a dobrým zdravotním stavem. Je odolná k praskání a vybíhání do květu. Snáší i přímrazky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Většinu kultivarů hlávkové čekanky se doporučuje vysévat až v druhé polovině června, přičemž sklizně se dočkáte na podzim. Hlavním důvodem je, že čekanka z časnějších výsevů do podzimu vykvétá. Semínka můžete vysévat přímo na stanoviště, nebo vysazovat předpěstovanou sadbu. Aby se zastavilo vybíhání do květu, je třeba zajistit teplotu po celou dobu předpěstování minimálně 20°C a rané kultury před výsadbou neotužovat.

Na záhon doporučujeme čekanku vysazovat na vzdálenost 35 - 40 cm v řádku a 40 - 50 cm mezi řádky.  Pro pěstování hlávkové čekanky jsou optimální denní teploty okolo 25°C a noční teploty se smí pohybovat v rozmezí 8°C až 15°C. Pokud teploty klesnou pod 8°C mohou způsobit zastavení růstu a vývoje rostliny. Dále je třeba vyloučit stresové situace během vegetace, které mohou být příčinou vybíhání do květu, jedná se například o vysoké teploty, velký rozdíl denních a nočních teplot nebo nedostatek vláhy. K dosažení tmavě červené barvy a dobře utvářených hlávek je nutný rozdíl mezi denní a noční teplotou 8°C až 10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: