Cibule - Všetana

20 Kč / ks 17,90 Kč bez DPH
Skladem

Osvědčená poloraná odrůda pro pěstování z jarních výsevů i ze sazečky, při pěstování z výsevu je velmi dobře skladovatelná, má tenký dobře zatahující krček.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cibule je široce užívaná při vaření jako zelenina či koření. Syrová cibule má pálivou chuť, vařením a smažením ji mění do sladka.

Cibule pomáhá při nechutenstvíarterioskleróze, potížích se  zažíváním, vysokém krevním tlaku, zánětech ústní dutiny a hltanu, působí protizánětlivě. Naše babičky jí léčily kašel, zánět močového měchýře, nepravidelnou menstruaci, zácpu a bodnutí hmyzem.

Cibule Všetana

Tradiční osvědčená poloraná odrůda pro pěstování z jarních výsevů i ze sazečky. Při pěstování z výsevu je velmi dobře skladovatelná. Vegetační doba od výsevu je 130 dní, od výsadby sazečky 90 – 110 dnů. Cibule je vřetenovitého tvaru, okrově žlutá s tenkým, dobře se zatahujícím krčkem. Bílá až nažloutlá dužnina je pevná, jemně nasládlé chuti. Nemá zvláštní nároky na agrotechniku, cibule jsou odolné k mechanickému poškození, ale vyžaduje rychlou sklizeň a úpravu. Sklizeň sázené cibule zahajujeme v druhé polovině července, seté od poloviny srpna. Průměrná hmotnost cibule seté je 52 g, sázené 68 g. Cibule pěstovaná ze sazečky je sice méně skladovatelná než z přímého výsevu, ale má cca o 20 % větší výnos.

 

Semínka sázíme v období od února do dubna  2-3cm pod povrch substrátu  přímo do záhonu, spona 30x5cm.

Sklízíme červenec - srpen

 na 10m2 je třeba 100g osiva, na sazečku 4,5-5g

Barevný sáček 2g

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: