Celer - Maxim

19 Kč / ks 17 Kč bez DPH
Skladem

Dobře skladovatelná, výnosná odrůda je odolná k vybíhání do květu a k septorióze. Je vhodná i pro průmyslové zpracování, průměrná hmotnost bulvy je 540 g.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celer Maxim

Výnosná odrůda bujného vzrůstu s hladkými bulvami. Je značně odolná k vybíhání do květu a k septorióze. Odrůda je dobře skladovatelná, vhodná i pro průmyslové zpracování. Výnos tržních bulev je 300 kg/100 m², průměrná hmotnost bulvy je 500 – 600 g. Bulvy sklízíme od konce srpna do října. Pro skladování sklízíme co nejpozději před příchodem mrazíků.

Semínka sázíme v období leden-únor 0,1cm pod povrch substrátu a necháme vzejít v pokojové teplotě. Ven přesazujeme rostlinky v období května ve vzdálenosti 30x30cm. 

Sklízíme září-říjen

Barevný sáček = 0,4g

Celer obsahuje vitamíny B1B2PP, C z minerálních látek především vápníksodíkdraslíkhořčík a fosfor. Listy celeru působí protizánětlivě a močopudně, povzbuzují chuť k jídlu, podporují trávení, zpevňují cévy, urychlují látkovou výměnu, a působí i jako afrodisiakum. Dává se především do polévek a salátů. Sušený je často součástí kořenících směsích.

Zkuste si čerstvý celer nastrouhat a smíchat s jogurtem, rozinkami a vlašskými ořechy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: