Tykev - Laura

25 Kč / ks 22,30 Kč bez DPH
Skladem

Tykev Laura - máslová tykev s malým hruškovitým plodem světle zelené, později okrové barvy o hmotnosti 1 – 1,5 kg. Dužina máslové konzistence oříškové chuti. Určená pro přímý konzum, dá se i skladovat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tykev laura je máslová tykev s malými hruškovitými plodem světle zelené, později okrové barvy o hmotnosti 1 – 1,5 kg. Malý semeník je umístěn jen v hlavě plodu. V časné zralosti je dužnina krémově bílá až světle žlutá, s máslově ořechovou chutí, obsahuje malé množství semen, v plné zralosti je jasně oranžová. Dužnina je máslové konzistence a příjemné oříškové chuti. Další předností této odrůdy je její ranost. Násada na rostlině je 3 – 5 plodů. Používá se ke konzervování, syrové mladé plody jsou vhodné na přímý konzum, různé kuchyňské úpravy, je vynikající na polévky a vhodná i k přípravě salátů.. Dají se i dobře skladovat.

Semínka sázíme v období dubna 1-2cm pod povrch substrátu a necháme vzejít v pokojové teplotě/skleníku nebo ji v období dubna - května vysejeme přímo do záhonu 2-3cm pod povrch substrátu- Pěstujeme ve vzdálenosti 200x80cm.

Sklízíme v červenci - září

 

Barevný sáček 2g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: