Patizon - Greendisc

35 Kč / ks 31,30 Kč bez DPH
Skladem

Patizon Green disc -  keříčkovitý patizon,  tmavě zelené plody, dlouhodobá skladovatelnost

Detailní informace

Detailní popis produktu

Patizon Greendisc - tmavozelená odrůda.

Rostlina je důsledně keříčkovitě rostoucí, ani ke konci vegetace netvoří prodloužené výhony. Plody se dají sklízet v mladém stadiu na nakládání nebo zpracování podobně jako cukety. Plně vyzrálé plody s tvrdou slupkou můžete dlouhodobě skladovat a zpracovávat v průběhu celé zimy. Výnosná, vysoce adaptabilní a nenáročná odrůda.

Patizony a i jiné tykve je vhodné pěstovat tam, kde nebudou utlačovat ostatní rostliny a v půdě najdou dostatek organických látek bohatých na dusík.

Nejvhodnější je sbírat malé plody pár dní po odkvětu. Mladé plody se upravují podobně jako cuketa – můžeme ho smažit, plnit masem, přidávat do krémových polévek, syrový použít do salátů. Patizon je rychle měkký, takže se hodí třeba i na přípravu různých minutek a dá se konzervovat jako okurky nakládačky. Starší plody je možné i skladovat stejně jako dýně.

Plody patizonu jsou plné vody, vitamínů a minerálů, ale s nízkým obsahem kalorií. Pomáhají odstraňovat škodliviny ze střev, podporují trávení, regenerují organismus. Najdeme v nich například železo a draslík, mají nízký obsah sodíku. Doporučují se také pro diabetiky díky minimálnímu obsahu sacharidů.

 

Sázíme v období dubna 1cm pod povrch substrátu a necháme vzejít, na stanoviště pak přesazujeme v květnu, nebo sázíme přímo na stanoviště v období duben-květen 2-3cm pod povrch substrátu. Pěstujeme 1rostlinu na 1m2.

sklízíme v období červenec  - říjen

 

Barevný sáček 1,2g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: