Cibule sazečka - červená Csardas 500g

39 Kč / ks 34 Kč bez DPH 78 Kč / 1000 g
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Poloraná, karmínově červená až fialová cibule ploše kulovitého tvaru určená jak pro přímé jarní výsevy, tak pro pěstování ze sazečky. Vynikající salátová cibule vhodná především pro konzum v syrovém stavu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Poloraná, karmínově červená až fialová cibule ploše kulovitého tvaru určená jak pro přímé jarní výsevy, tak pro pěstování ze sazečky. Dužnina je velmi jemná, bílá, pevná, s karmínově červeným probarvením mezi jednotlivými suknicemi, výborné pikantní chuti. Vynikající salátová cibule vhodná především pro konzum v syrovém stavu. Při zpracování vyššími teplotami dochází ke změně barvy. Průměrná hmotnost cibule sázené je 69 g.

Cibule obsahuje mnoho tělu prospěšných prvků- železo, zinek, hořčík, fosfor, draslík, sodík, vápník měď, síru a dokonce i trochu jódu. Dále pak kyselinu listovou, vitamin C, E a škálu vitamínů B. Cibule pomáhá při léčení kašle (šťáva s medem), proti střevním parazitům, zlepšuje chuť jídlu.

Pěstujeme:

  • sazečku sázíme v brzkém jaře březen - duben (ne do zmrzlé půdy!)
  • spon výsadby 20-30 x 10 cm
  • cibulky sázíme tak, aby krček cibulky mírně vyčuhoval nad povrch zeminy
  • přihnojujeme organickými nebo minerálnímu hnojivy (síran draselný) bohatými na fosfor a draslík 

Sklízíme:

  • vegetace po za setí
  • skladovatelnost až do jara

Doporučujeme po zasetí záhon překrýt na volno netkanou textilií, která nám ochrání cibulku před nežádoucím hmyzem. Cibule má ráda půdu propustnou, ale ne příliš vyschlou. Půdu můžete vylehčit příměsí písku. Nesmí však chybět ani humus, do půdy zapravte 5 cm silnou vrstvu vyzrálého kompostu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: