VIVIANA

395 Kč / á 25 kg 180 Kč / á 10 kg 95 Kč / á 5 kg od 95 Kč / á 5 kg 343 Kč bez DPH 157 Kč bez DPH 83 Kč bez DPH od 83 Kč bez DPH 16 Kč/1kg 18 Kč/1kg 19 Kč/1kg
JARO 2020 JARO 2020 JARO 2020 Zvolte variantu
Varianta

Viviana je velmi raná, kvalitní přílohová odrůda kompaktní konzistence, se žlutou dužninou a hladkou, pevnou slupkou, vhodná i k praní a balíčkování, varný typ B.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Viviana

velmi raná odrůda, varný typ B

 

Velmi raná, kvalitní přílohová odrůda kompaktní konzistence, se žlutou dužninou a hladkou, pevnou slupkou, vhodná i k praní a balíčkování, varný typ B. Ideální k předklíčení a urychlení pod folií, má dobrou odolnost vůči vlivu sucha a rychlý, vysoký a stabilní výnos. Dobrá skladovatelnost s minimálním sklonem ke změně barvy po uvaření. Má vysokou odolnost proti černání stonku, rzivosti i mechanickému poškození.

Pěstitelské pokyny

Viviana se vyznačuje širokou škálou možností pěstebních podmínek. Klade malé až střední nároky na půdu i její vláhu i na přívod živin. (Je vhodné se vyhnout půdám se sklonem k rozvoji strupovitosti.) Při požadavku velmi rané sklizně je odrůda vhodná k předklíčení a stimulaci klíčků a k využití pěstování pod folií. Sázení a hnojení: Viviana má střední až dlouhé klidové období. Pouze tehdy, jestliže se tři týdny před sázením neobjeví špičky klíčků v očkách, musí být hlízy stimulovány. U nestimulované sadby je s vysázením třeba počkat na vyšší teplotu půdy (alespoň 8 °C). Moření proti kořenomorce bramborové (Rhizoctonii sol.) je potřebné. Viviana má střední až vysoké nasazení hlíz, sázet s odstupy 32 – 34 cm (v případě velmi brzké sklizně) nebo i s o něco menším sponem (v případě pozdější sklizně), v řádku 75 cm, což odpovídá počtu cca 40 000 rostlin na 1 ha.

Viviana je vděčná za harmonické hnojení. Patří k novému typu odrůd, které jsou méně náročné na dusíkaté hnojení. N-dusíkaté hnojení je do 160 kg/ha (včetně Nmin, organického hnojení, +- korekce dle konkrétní polohy stanoviště). Vedle draslíku K2O (200 – 250 kg/ha) a fosfátu P2O5 (100 kg/ha), je třeba dbát i na dobré zásobení hořčíkem. Je třeba též vzít v úvahu zbytky rostlin po sklizni a použité organické hnojení. Jsou vhodné pravidelné postřiky proti plísni bramborové. K zachování výborných vnitřních i vnějších vlastností, (zejména pak pevnosti šlupky), je u této velmi rané odrůdy potřeba postupné zkracování natě. Sklízet je třeba hlízy s pevnou slupkou při vyšší teplotě (15 – 20 °C) a s pečlivě seřízeným sklízečem. Je třeba dbát na osušení hlíz studeným vzduchem ihned po naskladnění.

Doplňkové parametry

Kategorie: Velmi rané brambory
Barva dužniny: žlutá
Jedním slovem: ATRAKTIVNÍ
Půda: malé až střední nároky
Ranost: Velmi raná
Skladovatelnost: střednědobá (leden)
Slupka: žlutá, hladká
Tvar hlíz: oválný
Varný typ: B
Výnos: vysoký

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: