Zahrádka Hlíva Ustřičná 6 kg

135 Kč / ks 117 Kč bez DPH
Na dotaz

Hlívová zahrádka  je speciální substrát pro pěstování Hlívy Ústřičné. Hlíva ústřičná je jedlá houba, svou barvou i tvarem připomíná ústřice a odtud pochází i druhové pojmenování. Hlíva se používá jak do hotových jídel, tak k nakládání do octa nebo sušení.

Kategorie: Substráty
Položka byla vyprodána…

Substrát Agro sadba Hlíva Ustřičná

hlíva ústřičná - houbový substrát

 

Hlíva ústřičná je jedlá houba, svou barvou i tvarem připomíná ústřice a odtud pochází i druhové pojmenování. Hlíva se používá jak do hotových jídel, tak k nakládání do octa nebo sušení. Je vynikající do polévky a omáčky, dobře chutná i konzervovaná v různých nálevech a kombinacích se zeleninou. Běžně se konzumuje pouze klobouk Hlívy, ale tuhé nohy Hlívy (třeně) se dají usušit a rozemlít na tzv. houbový prášek, který se používá jako aromatické houbové koření.

Konzumace hlívy příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje odolnost proti infekcím, zvyšuje i tvorbu červených krvinek mimo kostní dřeň. Má účinky proti zánětlivým onemocněním, virovým, bakteriálním a plísňovým chorobám, proti cukrovce, ekzémům, při léčení popálenin atd.

Substrát v původním obalu umístěte do prostoru s vlhkostí cca 85 % a teplotou 10°C – 18°C. Až podhoubí zkolonizuje celý prostor v bloku, začne vytvářet plodnice. Tvořící se plodnice vyrůstají z otvorů, které jsou již v obalu prořezány. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: