Cibule sazečka - Akado červená ozimá

69 Kč / 0,5 kg 39 Kč / 0,25 kg od 39 Kč / 0,25 kg 60 Kč bez DPH 33,90 Kč bez DPH od 33,90 Kč bez DPH 138 Kč / 1000 g 156 Kč / 1000 g
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Akado je vysoce výnosná odolná červená cibule s dobrou skladovatelností. Karmínově červená až fialová cibule kulovitého až protáhlého tvaru určená pro přímé podzimní výsevy. Vynikající salátová cibule vhodná především pro konzum v syrovém stavu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sazečka Akado - červená ozimá

Jedná se o dovozovou odrůdu, která je v současné době na našem trhu běžně k dostání. Její chuť je spíše nasládlá, hodící se do zeleninových salátů. Jde spíše o určitou chuťovku, která je pestrým doplňkem české kuchyně. Akado je vysoce výnosná odolná červená cibule s dobrou skladovatelností. Karmínově červená až fialová cibule kulovitého až protáhlého tvaru určená pro přímé podzimní výsevy. Vynikající salátová cibule vhodná především pro konzum v syrovém stavu.Při zpracování vyššími teplotami dochází ke změně barvy. Průměrná hmotnost cibule sázené je 70 - 80 g.

Pěstujeme:

  • sazečku sázíme do konce října nebo listopadu (ne do zmrzlé půdy!)
  • spon výsadby 20-30 x 10 cm
  • cibulky sázíme tak, aby krček cibulky mírně vyčuhoval nad povrch zeminy
  • přihnojujeme organickými nebo minerálnímu hnojivy (síran draselný) bohatými na fosfor a draslík 

Doporučujeme po zasetí záhon překrýt na volno netkanou textilií, která nám ochrání cibulku před nežádoucím hmyzem. Cibule má ráda půdu propustnou, ale ne příliš vyschlou. Půdu můžete vylehčit příměsí písku. Nesmí však chybět ani humus, do půdy zapravte 5 cm silnou vrstvu vyzrálého kompostu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: