NPK 25 kg (16-16-16)

459 Kč / ks 379,30 Kč bez DPH
Skladem

Hnojivo NPK je univerzální granulované hnojivo s poměrem živin (N-P-K) v tomto případě 16-16-16. NPK se použivá k základnímu hnojení i přihnojování. Je nevhodné pro rostliny citlivé na chlor (plodová zelenina, květiny).

Detailní informace

Detailní popis produktu

NPK 16-16-16

 

Rozsah a způsob použití
YARA NPK 16-16-16 se používá k jarnímu hnojení ozimů – řepky a pšenice, které nebyly na podzim hnojeny fosforem a draslíkem a jarních plodin  na půdách s nižší zásobou fosforu a draslíku  hlavně u řepky, cukrovky, jarního ječmene, kukuřice, máku a zeleniny.

Doporučené dávkování:
Pšenice   200 – 300 kg/ha
Jarní ječmen slad.  100 – 150 kg/ha
Řepka   200 – 300 kg/ha
Louky a pastviny  200 – 300 kg/ha
Kukuřice  300 – 400 kg/ha
Zelenina   200 – 350 kg/ha
Uvedené dávky vyjadřují orientační potřebu živin. Pro konkrétní plodiny je vhodné upřesnit dávky a jejich případné dělení s využitím platných normativů při zohlednění hnojení statkovými hnojivy a vlivu předplodiny nebo objektivních diagnostických postupů (např. N-Tester, rozbory půd a rostlin).

 

Pokyny pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci:
Prach granulovaného hnojiva v závislosti na koncentraci dráždí pokožku, dýchací cesty a může způsobovat i záněty spojivek, proto je třeba chránit především pokožku proti prachu oděvem a ochrannými rukavicemi, případně i sliznice protiprašným respirátorem a ochrannými brýlemi. Při práci s hnojivem je zakázáno pít, jíst, kouřit. Je třeba dodržovat zásady osobní hygieny, po práci a před jídlem umýt pokožku rukou teplou vodou a mýdlem a ošetřit vhodným reparačním krémem.

 

Podmínky skladování:
Volně ložené hnojivo se skladuje ve skladech v hromadách do maximální výše 6 m, od sebe vzdálených minimálně 2 m, nebo v odděleních (boxech). Hromady i oddělení musí být označeny názvem hnojiva

 

Doba použitelnosti: 24 měsíců od dodávky hnojiva při dodržení podmínek skladování

 

Velikost balení: 25 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: