Kaki Churma

469 Kč / ks 407,80 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Kaki churma pochází původně z Japonska nebo Číny a nabízí velmi atraktivní plody plné vitamínu C a dalších důležitých látek. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

kaki churma

  1. samosprašná typ s vysokou odolností proti mrazu
  2. plod je velký, chutný, svěží chuti, naoranžovělé barvy
  3. plodí pravidelně  a dozrává během září a října

 

Kaki Churma neboli Tomel japonský je velmi chutné exotické ovoce, které vzhledem připomíná rajče. Chuťovou konzistencí je podobná meruňce nebo broskvi. Plod obsahuje hodně vitamínu C, bata-karoten, draslík a také vápník, hořčík, fosfor, železo, měď, mangan, atd.  Kaki je nízkoenergetické ovoce, především díky vysokému obsahu vody, který dosahuje cca 60 %.

Dá se oloupat podobně jako jablko, nebo rozkrojit a jíst lžičkou jako kiwi. Je možné pokapat taky citronovou šťávou nebo použít do salátů, kterým dodá zajímavou chuť.  Ve Francii je velmi oblíbená marmeláda z Kaki. Tepelně zpracované se používá do různých omáček, delikátních dezertů nebo i velmi jednoduše zapečené s cukrem a skořicí. V některých asijských zemích se suší podobně jako fíky.

Kořeny u keřů a stromků jsou ve vlhkém substrátu, čímž je zabráněno vysychání. Celá rostlina je chráněna proti poškození průhledným obalem s velkou barevnou etiketou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: