IQ-CRYSTAL 15 ml

129 Kč / ks 106,60 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Postřikový fungicid k ochraně révy vinné proti padlí révovému. Preventivní fungicid zabezpečující dlouhodobou ochranu proti infekcím padlí révového. Crystal se aplikuje preventivně v období sekundárních infekcí ( od fáze 5 - 6 listů ).

Detailní informace

Detailní popis produktu

IQ-CRYSTAL

Jak to funguje?

IQ-Crystal* je fungicid vysoce účinný proti různým druhům padlí. Účinné látky zabezpečují dokonalou ochranu rostoucích bobulí révy. IQ-Crystal je po postřiku rychle absorbován rostlinnými vosky a pokožkovými pletivy listů a plodů. Je plně deštivzdorný 1 hodinu po aplikaci. Působí jako preventivní fungicid zabezpečující dlouhodobou ochranu proti infekcím padlí révového. Účinná látka přípravku je po aplikaci absorbována do pokožkových pletiv listů, bobulí. U révy je z listů následně redistribuována do rostlinných vosků tvořících se na rostoucích bobulích. Tento mechanismus redistribuce účinné látky z listů směrem k bobulím zabezpečuje dlouhotrvající preventivní účinnost proti padlí révovému.

Choroba

Padlí révové

Kde aplikujme?

  • vinná réva

Jak aplikujeme?

  • postřikem celé rostliny
  • max. 3x za vegetaci
  • aplikace preventivní od fáze počátku kvetení (BBCH 60) až do fáze zaměkání bobulí (BBCH 81)
  • časový odstup mezi jednotlivými aplikacemi je závislý na intenzitě infekčního tlaku choroby. Při velmi silném infekčním tlaku choroby se doporučuje aplikovat fungicid IQCrystal v 7-10 denních intervalech, při středním až silném infekčním tlaku choroby se doporučuje aplikovat fungicid IQ-Crystal v 10-12 denních intervalech.
  • iInterval mezi ošetřeními závisí nejen na síle infekčního tlaku ale též na kvalitě aplikace a tomu odpovídající množství účinné látky ulpělé po aplikaci na listech a hroznech.
  • postřik ukončíme při dokonalém ovlhčení, nejpozději při počínajícím skanutí kapek aplikační kapaliny z povrchu rostlin
  • přípravek nesmí zasáhnout okolní porosty (pro které není tento přípravek registrován)

 

Kdy a jak aplikujeme?

Réva vinná - Padlí révové - 1,5 ml / 10 l vody - Postřik - květen, červen, červenec
Poznámka: OL = 28 dnů. Padlí révové. Aplikujte preventivně od fáze 5 - 6 listů. Optimální je aplikace po odkvětu v bloku několika ošetření za sebou. Intervaly při silném infekčním tlaku 7 - 10 dní, při středním - nižším infekčním tlaku 10 - 14 dní.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: