FLORIA - Likvidátor travní plsti 7,5 kg

469 Kč / ks 388 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
14.12.2018

Likvidátor travní plsti je přírodní trávníkové hnojivo s bakteriemi, které Vám usnadní čas a práci při jarní obnově trávníku. Hnojivo obsahuje všechny základní živiny pro vitalitu trávníku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Likvidátor travní plsti

 

Jak vypadá Váš trávník po zimě? Asi to nebude žádná sláva, že? Trávník vypadá jak sportovec bez formy, který je vyčerpaný, bez barvy a energie. Proto je ideální čas, aby prošel jarním očistcem. Je proto nezbytné udělat vertikutaci. A aby jste nedopadli jak popisovaný trávník (bez energie) vyzkoušejte hnojivo Likvidátor travní plsti - šetří čas i práci.

 

Jak to funguje?

V základě jde o přírodní trávníkové hnojivo, které obsahuje všechny základní živiny  jako je dusík, fosfor, draslík. Důležitou složkou jsou bakterie přirozeně žijící v půdě, které urychlují celý rozkladný proces travní plsti. Tyto mikroorganismy rozkládají všechny její zbytky a přeměňují je na cenný humus, který se stává přirozenou výživou pro trávník. Také obsahuje mykorhizní houby. Ty v trávníku plní takovou roli malého pomocníka. V následné péči o něj pomůžou udržet jeho dobrou kondici i v obdobích krátkých přísušků a umí zadržet v blízkosti kořenů trav větší množství vláhy a živin.

 

Jak se aplikuje a jak často?

Aplikaci hnojiva se provádí za sucha. Na menší plochy rozhozem z ruky a na větší plochypomocí posypového vozíku, zajistíte si rovnoměrnější aplikaci. Nezapomínejte na zavlažování! Pro zajištění správného účinku půdních bakterií a hnojiva trávník pravidelně po aplikaci zavlažujte a ošetřené místo udržujte stále vlhké, protože jedině tak docílíte, aby likvidátor správně působil. Zhruba týden po aplikaci začne suchá tráva černat a setlívat. V trávníku se tím vytvoří prostor pro růst nových trav. Za sucha a bez závlahy nebude výrobek fungovat.S likvidací travní plsti začněte teď na jaře, kdy je jí v trávníku přebytek. Likvidátor travní plsti je zcela ideální všude tam, kde plochu sečete mulčovacími a robotickými sekačkami nebo i tam, kde nechcete provádět pravidelnou vertikutaci.

 

Jak účinkují mykorhizní houby v přípravku a jakou zde hrají roli?

Kořenový systém trav nikdy nemůže dosáhnout rozsáhlosti sítě mikroskopických vláken půdních hub. Mykorhizní houby se tak dostanou v půdě i tam, kam kořen nedosáhne. Mykorhizní houby v péči o trávník zajistí  maximální využití a spotřebu veškerých dostupných živin z půdy a zlepší hospodaření s vodou. Právě to, že mykorhizní houby dodávají živiny a vodu v daleko větší míře, než je běžné, dělají trávník daleko silnější a odolnější i v období sucha.

 

Kde všude mohu likvidátor travní plsti použít?

Likvidátor najde uplatnění v každém trávníku, ve kterém se objevuje travní plsť (stařina) a vy nechcete provádět vertikutaci. Na zahradách, které jsou sečené robotickými nebo mulčovacími sekačkami a tam, kde se do trávníku dostává větší množství odpadu po sečení.

 

A co domácí mazlíčci. Není pro ně likvidátor travní plsti nebezpečný?

Výrobek je šetrný vůči životnímu prostředí a neškodí ani domácím mazlíčkům, takže hned po jeho aplikaci mohou na trávník.

 

Jak se dál mám o trávník starat?

Stejně, jak jste zvyklí a co Vám počasí dovolí - pravidelné sekejte, přihnojujte a v době sucha i závlažujte.

 

Na jakou plochu vystačí sáček s likvidátorem travní plsti?

Sáček FLORIA Likvidátoru travní plsti vystačí na 150 m2.

 

SLOŽENÍ: různé druhy moučky, vináza, přídavek železa,mikroorganismy (Bacillus) a mykorhizní houby

• unikátní trávníkové hnojivo z čistě přírodních surovin
• účinně likviduje zbytky staré trávy (travní plsť) - nahrazuje vertikutaci
• obohacené o bakterie žijící v půdě - aktivují rozkladný proces
• mykorhizní houby – podporují příjem živin a vody rostlinou (symbioza)
• železo – pro sytě zelené zbarvení listů trav
• vysoký obsah draslíku pro zvýšení odolnosti trávníku vůči suchu, omezuje růst mechů a plevelů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: